جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • حجتی: باید روستاییان و عشایر را نسبت به ضرورت و اهمیت ورزش کردن آگاه کنیم

   نشست توجیهی مراحل برگزاری و هم اندیشی جام خوشه چین در البرز

   حجتی: باید روستاییان و عشایر را نسبت به ضرورت و اهمیت ورزش کردن آگاه کنیم

   حجتی: باید روستاییان و عشایر را نسبت به ضرورت و اهمیت ورزش کردن آگاه کنیم

   مدیرکل دفتر توسعه مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان، بر لزوم آگاه سازی روستاییان و عشایر نسبت به ضرورت و اهمیت ورزش کردن تأکید کرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ رضا حجتی مدیرکل دفتر توسعه مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان صبح امروز با حضور در نشست توجیهی مراحل برگزاری و هم اندیشی جام خوشه چین استان البرز که در اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: برای این که بتوانیم به توسعه ی ورزش در تمام مناطق کمک کنیم باید ابتدا به ساکن، مفهوم توسعه را درک کرده و بفهمیم.
   وی افزود: توسعه یعنی رشد همه جانبه و متوازن تمام شاخص ها و بخش های مرتبط با یک موضوع.
   حجتی با بیان این که رؤسای ادارت شهرستانها می بایست به عنوان مسئولان این حوزه متوجه توسعه همه جانبه ی ورزش در مناطق روستایی و عشایری باشند، گفت: مدیریت صحیح این است که بتوانیم علیرغم کمبودها و مشکلات، از منابع محدود به بهترین شکل ممکن در جهت توسعه استفاده کنیم.
   وی با اشاره به اولویت های دفتر توسعه مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان، تأکید کرد: اولویت ما باید این باشد که روستائیان و عشایر را نسبت به ضرورت و اهمیت ورزش کردن آگاه کنیم.
   مدیرکل دفتر توسعه مناطق روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان ورزش را بهترین راه پیشگیری از بیماری و حفظ سلامت افراد دانست و خاطرنشان کرد: طی تحقیقات صورت گرفته، با ورزش کردن احتمال مبتلا شدن به یک بیماری مانند فشار خون 35 درصد خواهد بود در حالی که برای فرد مبتلا شده به این بیماری تنها 5 درصد احتمال وجود دارد که با مراجعه به پزشک به طور کامل درمان شود.
   وی اضافه کرد: ما وظیفه داریم به کل جامعه به ویژه روستائیان و عشار عزیز این آگاهی را بدهیم که هزینه ورزش کردن به عنوان عامل پیشگری از بیماری، به مراتب کمتر از هزینه درمان خواهد بود.
   حجتی گفت: ثقل برنامه های ما این خواهد بود که به مردم این دانایی را بدهیم که باید بیشتر و بهتر ورزش کنند.
   وی با بیان این که ورزش ورستایی مختص به یک فدراسیون نیست، بلکه همه ی فدراسیون ها نسبت به آن وظیفه و مسئولیت دارند، تصریح کرد: از سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه ورزش به عنوان کادر اجرایی در برگزاری برنامه های روستایی و عشایری از جمله جام خوشه چین استفاده کنید.
   اخبار مرتبط
 البرز - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,847,231
تعداد بازدید امروز : 632
تعداد بازدید دیروز : 1,526
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.