جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • غفرانی: شطرنج می تواند به عنوان عاملی در جهت رشد ذهن، هوش و خلاقیت نونهالان و نوجوانان مورد توجه خانواده ها قرار گیرد

   مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج استان البرز

   غفرانی: شطرنج می تواند به عنوان عاملی در جهت رشد ذهن، هوش و خلاقیت نونهالان و نوجوانان مورد توجه خانواده ها قرار گیرد

   غفرانی: شطرنج می تواند به عنوان عاملی در جهت رشد ذهن، هوش و خلاقیت نونهالان و نوجوانان مورد توجه خانواده ها قرار گیرد

   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز بر لزوم توجه خانواده ها به رشته ی شطرنج به عنوان عاملی در جهت رشد ذهن، هوش و خلاقیت نونهالان و نوجوانان تأکید کرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز صبح امروز باحضور در مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش، اظهار کرد: هدف، برنامه، انرژی و جذب بخش خصوصی به عنوان حامی مالی، عناصری هستند که می توانند سرعت و کیفیت هیئت در مسیر موفقیت و توسعه را دوچندان کنند.
   وی با بیان این که شطرنج می تواند در هر دو بُعد همگانی و قهرمانی نقش پر رنگی در سطح جامعه ورزش داشته باشد، افزود: شطرنج به عنوان ورزشی که بیشتر بر رو فکر کار کرده و می تواند مباحث ذهنی افراد را تقویت کند، در همه ی سطوح امکان رشد و اشاعه دارد.
   غفرانی به وجود قهرمانان خردسال در شطرنج البرز اشاره کرد و گفت: ما هم اکنون در شطرنج استان البرز قهرمانی داریم که تنها 6 سال سن دارد و این نشانگر آن است که شطرنج سن و سال نمی شناسد و هر کس با هر سنی می تواند در آن فعالیت کرده و موفق شود.
   وی تأکید کرد: شطرنج می تواند به عنوان ورزش و عاملی در جهت رشد ذهن، هوش و خلاقیت نونهالان و نوجوانان مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز خاطرنشان کرد: سال گذشته اداره کل ورزش و جوانان استان البرز مبلغی در حدود 72 میلیون تومان به هیئت شطرنج کمک مالی کرد.
   وی ادامه داد: برگزاری مسابقات در کنار کلاسها و دوره های متعدد مربیگری و دانش افزایی باحضور استاد بزرگان شطرنج کشور از جمله احسان قائم مقامی از نقاط عطف و قوت هیئت شطرنج استان البرز بوده است.
   غفرانی با اعلام آمادگی برای برگزاری یک دوره مسابقات بین المللی در البرز عنوان کرد: این آمادگی را داریم که در سالجاری میزبان رویدادهای مهم فدراسیون شطرنج بویژه رقابتهای بین المللی باشیم.
   وی بر لزوم تقویت جنبه ی همگانی شطرنج تأکید کرد و گفت: این رشته می تواند در دانشگاه ها، مدارس، ادارات، ارگان ها و ... بصورت مداوم برگزار شود و ما نیز سعی خواهیم کرد تا با کمک شهرداری در پارکهای سطح استان میزهای شطرج نصب شود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با آرزوی موفقیت برای رئیس منتخب هیئت تصریح کرد: توجه به هیئت های شهرستانها و طراحی مسابقات پارکی در جهت توسعه شطرنج باید جزو کارهای اولویت دار هیئت باشد.
   اخبار مرتبط
 البرز - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,891,964
تعداد بازدید امروز : 24
تعداد بازدید دیروز : 827
آخرین به روزرسانی : 1398/07/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.