جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • برگزاری جام خوشه چین از کاربردی ترین اقدامات برای توسعه ورزش در مناطق روستایی است / هزینه ورزش کردن به عنوان عامل پیشگیری از بیماری، به مراتب کمتر از هزینه درمان خواهد بود

   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز:

   برگزاری جام خوشه چین از کاربردی ترین اقدامات برای توسعه ورزش در مناطق روستایی است / هزینه ورزش کردن به عنوان عامل پیشگیری از بیماری، به مراتب کمتر از هزینه درمان خواهد بود

   برگزاری جام خوشه چین از کاربردی ترین اقدامات برای توسعه ورزش در مناطق روستایی است / هزینه ورزش کردن به عنوان عامل پیشگیری از بیماری، به مراتب کمتر از هزینه درمان خواهد بود

   امیر غفرانی با بیان این که هزینه ورزش کردن به عنوان عامل پیشگیری از بیماری، به مراتب کمتر از هزینه درمان خواهد بود، برگزاری جام خوشه چین را از کاربردی ترین اقدامات برای توسعه ورزش در مناطق روستایی دانست.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در گفتگو با پایگاه خبری اداره کل با اشاره به اهمیت و ضرورت برگزاری جام خوشه چین اظهار کرد: توسعه ورزش بویژه در مناطق کمتر برخوردار و آن هم در بُعد همگانی، از سیاست های اصلی دولت در حوزه ورزش و سلامت و به تبع آن وزارت ورزش و جوانان است که این مسئله اهمیت جام خوشه چین را دو چندان می کند.
   وی تأکید کرد: اولویت ما باید این باشد که روستائیان و عشایر را نسبت به ضرورت و اهمیت ورزش کردن آگاه کنیم.
   غفرانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل ورزش و جوانان البرز در جهت توجه و توسعه ورزش در مناطق روستایی و عشایری گفت: از سال گذشته استارت همایش ها و جشنواره های ورزشی در روستاهای استان البرز زده شده و قطعا از این پس این مهم با جدیت و همت بیشتری دنبال می شود.
   وی با بیان این که "جام خوشه چین یکی از مهمترین و کاربردی ترین اقدامات و رقابتها برای توسعه ورزش در مناطق روستایی و عشایری است" گفت: همواره نسبت به اهمیت و جایگاه ورزش در سلامت عمومی جامعه تأکیدات ویژه ای توسط صاحبنظران و مسئولان صورت گرفته و بازهم جا دارد این نکته را عرض کنیم که هر چه بیشتر به ورزش پرداخته شده و در جهت رشد این مهم تلاش شود، به نسبت بسیار زیادی از مشکلات حوزه سلامت و همچنین آسیب ها و معضلات اجتماعی جلوگیری خواهد شد.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز اضافه کرد: برگزاری جشنواره و مسابقات در روستاها برای توسعه ورزش همگانی این مناطق بسیار مهم است که می تواند ضمن بالا بردن انگیزه روستاییان برای ورزش کردن، موجب شناسایی استعدادهای این مناطق نیز شود.
   وی با بیان این که " وجود اقوام مختلف در البرز فرصتی برای توسعه ورزش روستایی استان است " تصریح کرد: یکی از اصلی ترین اهداف توسعه ورزش روستایی و عشایری و برگزاری جام خوشه چین، ایجاد شور و نشاط در بین روستاییان و عشایر عزیز استان است که قطعا با برنامه ریزی های صورت گرفته محقق خواهد شد.
   غفرانی عنوان کرد: ما به شکل ویژه ای برگزاری جشنواره ها و مسابقات مختلف از جمله "جام خوشه چین" در مناطق روستایی و عشایری استان حمایت کرده و تمام ظرفیت های موجود را برای انجام هر چه باشکوه تر این رقابتها به کار خواهیم بست.
   وی تأکید کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان البرز توسعه ورزش در روستاها است و همواره سعی بر این داشته ایم تا همه ی استان از امکانات و شرایط انجام ورزش و حضور در رقابتهای مختلف ورزشی برخوردار شوند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز خاطرنشان کرد: جام خوشه چین برنامه و طراحی خلاقانه و مناسبی از سوی وزارت ورزش و جوانان بود که می تواند در زمینه رشد ورزش مناطق روستایی و عشایری مفید واقع شود.
   وی ادامه داد: ما وظیفه داریم به کل جامعه به ویژه روستائیان و عشایر عزیز این آگاهی را بدهیم که هزینه ورزش کردن به عنوان عامل پیشگیری از بیماری، به مراتب کمتر از هزینه درمان خواهد بود.
   غفرانی با بیان این که ورزش ورستایی مختص به یک فدراسیون نیست، بلکه همه ی فدراسیون ها نسبت به آن وظیفه و مسئولیت دارند، تصریح کرد: از سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه ورزش به عنوان کادر اجرایی در برگزاری برنامه های روستایی و عشایری از جمله جام خوشه چین استفاده کنید.
   اخبار مرتبط
 البرز - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 2,926,671
تعداد بازدید امروز : 483
تعداد بازدید دیروز : 830
آخرین به روزرسانی : 1398/08/01
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.